Zpravodaj Platformy pro krajinu

Duben 2017

---

Vážení a milí,

dovolte mi, abych se s Vámi podělil o několik aktivit Platformy pro krajinu, které probíhají v rámci programu Rozmanitost života a zdraví ekosystémů pod záštitou Strategie AV21.

Toto úterý (4. dubna 2017) proběhl seminář komise pro životní prostředí AV ČR o národních parcích ČR, ke kterému byli přizváni i ředitelé jednotlivých NP. Najdete zde audiozáznam a prezentace.

Do půlky měsíce je ještě možné se přihlásit na další seminář o využití výsledků badatelské komunity k podpoře politických rozhodnutí, který proběhne 19. května v Českých Budějovicích. Na tomto semináři představíme novou knihu Krajina a lidé, která je společným dílem přes 60 spolupracovníků z 19 institucí. Kniha by měla vyjít na konci dubna v edici Průhledy nakladatelství Academia.

Spolupracujeme na evropském projektu EKLIPSE, který po následující dva týdny organizuje diskusní on-line fórum na několik témat včetně regulačních mechanismů v obchodu s vodou a potravinami. Pokud máte chuť se do diskuse zapojit, přečtěte si podrobnosti.

Všechny informace o platformě naleznete na www.nasekrajina.eu. Máte-li soutěživého ducha a smysl pro tvořivost, můžete se zapojit do soutěže o logo platformy.

Pokud si nepřejete, abychom Vám tento zpravodaj zasílali, odhlásit jeho odběr můžete v patičce tohoto emailu.

S přátelským pozdravem


Petr Petřík
koordinátor Platformy pro krajinu Strategie AV21

---

Platforma pro krajinu je mezioborové seskupení lidí z řad odborné, ochranářské veřejnosti, státní správy a politiky, kterým není lhostejný osud naší krajiny. Čerpají přitom z Evropské úmluvy o krajině.